ÇİFTYILDIZ MARBLE GROUP ★ ★

Hakkımızda

Türkiye’de mermer sektörüne yön veren Çiftyıldız Mermer, 1978 yılında Bilecik’in Söğüt ilçesinde İbrahim Yıldız tarafından kuruldu. Küçük bir mermer atölyesi olarak başlayan bu miras, günümüzde dünyanın dört bir yanına Türk doğal taşlarını tanıtıp ihraç ederek devam etmektedir. 1986 yılında Çiftyıldız Mermer, bünyesindeki ilk ocak işletmeleri olan Yeşil Onyx ve Onyx Bal ile sektördeki ivmesini hızlandırdı. 1988 yılında da Kemalpaşa Beyaz Mermer Ocağı’nı alan şirket, buradaki ürününün birkaç yıl içinde popüler olmasıyla birlikte 1992 yılında Mustafa Kemalpaşa fabrikasını kurdu. Üretimi ve hizmeti artıran bu önemli adımların sonucunda Çiftyıldız Mermer, ihracat rakamlarını yükseltti ve önemli bir maden ihracatçısı konumuna geldi. 1990’lara gelindiğinde ise açık renkli taşlarının kullanımının popülaritesiyle şirket, butik alanlarda ve büyük yapılarda ilgi görmeye başladı. Bu ilgi ve talep üzerine, Bursa Açık Bej işletmesini ve 2000 yılında da Afyon – Bölgesi’nde açılan Traverten işletmesini devreye aldı. Türk taşlarını, dünyaya tanıtıp ihraç etmeye başlayan Çiftyıldız Mermer, kısa zamanda uluslararası pazarda daha etkin rol üstlendi. Pazarın yoğun ilgi gösterdiği Traverten ve Bej taşlarına olan talebini daha rahat ve hızlı bir şekilde karşılayabilmek amacıyla CMS-USA adıyla Amerika’da dağıtım ve satış depolarını hizmete açtı. Çiftyıldız Mermer, doğal taşları yenilikçi ve estetik kavramlarıyla detaylandırarak yaşam alanlarının en basit köşelerinden devasa yapıların temel parçalarına kadar her alana uygulanabilir projeler üretmeye devam ediyor. Öyle ki Kemalpaşa Beyaz Mermer ile Türkiye’nin en yüksek gökdelenlerinde yer aldı, Türkmenistan – Aşgabat gibi şehirlerin rengini değiştirerek yenilikçi dokunuşlar yaptı. Çiftyıldız Mermer, şehirlerin tarihine dokundu. Bu projeleri “Ak Mermerli Aşgabat’ım” sözleriyle Türkmen şiirlerinde dahi yer aldı.

Savana Gri’si taşıyla daha önce hiç deneyimlenmeyeni dünya piyasası ile tanıştıran şirket, sektörde yeni bir pazar diliminin açılmasına öncülük etti. Bu değerli taşıyla dünyanın önde gelen proje firmalarının ve mimarlarının en çok aradığı ve kullandığı ürün listelerine girerek başarısını global çapta da hissettirdi. Çiftyıldız Mermer; dünyada birkaç yerde bulunan, şirketin ana taşı olan Yeşil Onyx ile en prestijli ve seçkin projelerde yer aldı ve sektörde sürekli olarak tercih edilir hale geldi. Tüm bunların yanında pazarın yoğun olarak kullandığı “Bej Grubu” için Bursa Light Bej, Bursa Cream Bej, Bursa Rose Bej, Mocha Bej ve Emperador işletmelerini açarak grup çeşitliliğini sektörün ihtiyaçlarına göre artırdı. Bunlardan Bursa Cream Bej ile pazarın en açık renkli taşlarından biri olarak hizmete devam eden şirket; market, AVM gibi yoğun yaya sirkülasyonunun yaşandığı projelerde ise aşınmaya dayanıklı Mocha Bej ve Emperador ile çalışmalarına devam etmektedir. Şehirlerin, caddelerin, sokaklarının hikâyesini doğal taşlarıyla süsleyen Çiftyıldız Mermer, yeniliğe ve gelişime açık değerleriyle zamanın ötesinde projeler üretiyor. Şirket modern fabrikasından satış depolarına, 11 ham maddeden oluşan işletmelerine ve 300 çalışandan oluşan donanımlı ekibiyle kaliteyi odak noktasına alıyor ve doğal taş üreticiliğinin bu kolektif mirasını geleceğe taşıyor.

ÇİFTYILDIZ MARBLE GROUP

Vizyon - Misyon

Vizyonumuz

Türkiye’nin doğal taş kaynaklarını dünya çapında bir üne kavuşturarak ülke ekonomisine değer katmak, kaliteli üretim kabiliyetimizle üst düzey müşteri memnuniyeti sağlamak, köklü tecrübemize yakışır şekilde sektörün geleceğine yön veren lider marka olmak, çevre bilincimizi nesillerden nesillere aktararak doğal kaynakları verimli kullanmaktır.

Misyonumuz;

Kaliteli hizmet anlayışıyla doğal taş üretimindeki nitelikli mükemmeliyet hedeflerimizi sürekli kılmak, gelişen teknolojiyi takip ederek üretim kanallarımızda güncel kalmayı sürdürmek, müşterilerimize karşı üzerimize düşen sorumluluğu eksiksiz yerine getirmektir.

Çiftyıldız Kalitesi