ÇİFTYILDIZ MARBLE GROUP ★ ★

Bizden Haberler

28 Eylül 2017

Çiftyıldız Mermer, Marble Trend 2017 Analiz Bölümünde

Ciddi yapısal değişiklikler Dünya’da petrol ve diğer ürünlerde fiyatların düşmesi, ABD’deki hızlı büyüme, Çin’de ve gelişmekte olan birçok pazarda talebin ciddi bir şekilde yavaşlaması. Avrupa Birliği’nde yaşanan kısmi ve kırılgan istikrar dönem el olabilir. Ancak doğal taş endüstrisinde çok daha ciddi etkiye neden olabilecek yapısal değişiklikler yaşanıyor. Üreticiler fiyat ödeme vadeleri, hatta kalitenin tam olarak tanımlanması konularında distribütörlere karşı pazarlık gücünü ciddi bir oranda yitirdi. Bu da sektör için kar elde etmeyi daha da zor hale getirdi.

 

Doğallığa karşı teknoloji İkincisi, teknolojik yenilikler, doğal taşla artık doğrudan rekabet eder hale gelen kuvartzın ve seramiğin üstün seviyede geliştirilmiş versiyonlarının, ayrıca yeni, büyük çaplı porselen seramiklerin ortaya çıkmasını sağladı. Doğal taşı taklit eden bu ürünler. daha önce otomatik olarak doğal taşın kullanıldığı uygulamalarda tercih edilir hale geldi. Bunun yanı sıra, doğal taş endüstrisi geleneksel artık modası geçmiş pazarlama metotlarına gömülmüş bir halde dururken. bir pazarlama aracı olarak yeni dijital medyanın ortaya çıkması rakipler tarafından çok iyi bir şekilde kullanılıyor. Meydan okuma çok açık ve doğal taş endüstrisinin hayatta kalması tehlikede. Teknolojik yenilikler ve yeni pazarlama yaklaşımları gelecekte de var olacak ve yapay olanı reddederek doğal taşı tekrar tercih eden müşterileri beklemek o kadar uzun vakit alacak ki, çoğu küçük ve parçalara ayrılmış doğal taş şirketleri hayatta kalamayacak.

6 Eylül 2016

Sayın Metin Akpınar’ın Ziyareti

Ülkemizin renkli kişiliği ile tanınan ünlü aktör ve tiyatro sanatçımız Sayın Metin Akpınar bir projesi için merkez ofisimizi ziyaret edip ürünlerimiz incelemiştir.

 

24 Mart 2016

Çiftyıldız Marble Group, İzmir Marble Fair 2016’da

Çiftyıldız Marble Group olarak 23-26 Mart 2016 tarihleri arasında bu yıl 22.si düzenlenen 22. Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri fuarında B-Hall -176 numaralı standayız. Yeni tasarımıyla yenilen standımızı ve ürünlerimizi görmeye herkesi bekleriz.

29 Mart 2016

İzmir Marble Fair 2016’da yeni stand tasarımımız ile ziyaretçilerimizden tam not aldık

23 – 26 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen İzmir Marble 2016 fuarı’nda Çiftyıldız Mermer Grup Üretim Müdürü Eyüp Yıldız ile yapılan Gözlem Gazetesi’nde yer alan röportajımız.

 

Çiftyıldız Mermer standıyla ziyaretçilerden tam not aldı

 

Türkiye’nin önde gelen doğal taş üreticilerinden biri olan ve dünyanın 40 ülkesine birçok prestijli projede Türk taşlarını tanıtan Çiftyıldız Mermer; fuardaki göz alıcı standıyla ziyaretçilerin gözdesi oldu. Çiftyıldız Mermer Grup üretim Müdürü Eyüp Yıldız, ağırlıklı olarak Amerika, Avustralya ve Avrupa pazarı ile çalıştığını belirtti. Türkiye’nin dışında Makedonya’da da ocaklarının olduğunu söyleyen Yıldız, Türkiye’de Afyonkarahisar, Bilecik ve Bursa bölgelerinde yoğunlaştıkları ifade etti. Şu anda 14 renklerinin olduğunu söyleyen Yıldız, “Tamamı kendi taşlama. Türkiye’de ve dünyada büyük projelere ürün sağlayan bir firmayız. Ekvator’dan, Gine’ye kadar ürün veriyoruz” dedi.

 

25 Mart 2015

Makedonya Mermeri ilk kez Marble’da

Çiftyıldız Grubu Yönetim Kurulu Üyesi, Eyüp Yıldız, “Önümüzdeki aylarda Makedonya’da blok mermerlerin işlenmesi konusunu da gündemimize aldık” dedi.

Makedonya niermeri ilk kez Marble’da

 

İZFAŞ tarafından düzenlenen MARBLE, 17. Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nda yerli doğaltaşların örneklerinin yanı sıra Türk doğaltaşçılarının yurt dışındaki ocaklarından çıkardıkları taşlar da ilk kez sergileniyor. Makedonya’da mermer ocağı açan Çift Yıldız Grubu, beyaz mermer çeşidi olan Bianco Sivec’i ilk kez Marble’da sektörün beğenisine sundu. Çift Yıldız Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Eyüp Yıldız, geçtiğimiz yıl ön araştırmaya başladıkları Makedonya’daki ocaklarından Bianco Sivec ve Red Spider olmak üzere iki ana taş bulunduğunu söyledi. Çin’deki  Xiamen Fuarı’nda, müşterileri tarafından sabırsızlıkla beklenen bu taşlar için sektörün nabzını tuttuklarını belirten Yıldız, “ilginin oldukça yoğun olduğunu gördük. Taşlarımızı ilk kez MARBLE Fuarı’nda blok ve plaka olarak sergilenmeye hazır hale getirdik ve fuar ziyaretçilerinin beğenisine sunduk. Makedonya’nın en önemli gelir kaynaklarından biri madencilik. Bunların en önemlilerinden biri de beyaz mermer Bianco Sivec’tir” dedi.

Bölgede ilk Türk mermer yatırımı

Şu an çalıştıkları Makedonya ocağında Bianco Sivec ve Red Spider olmak üzere iki ana taş bulunduğunu dile getiren Yıldız, “Çiftyıldız olarak grubumuzun özellikle beyaz mermerler konusunda Türkiye’nin önde gelen üreticilerinden olması sebebiyle 2007 yılında Makedonya hükümetinden aldığımız davet üzerine araştırmaya başladık. Grubumuza bağlı teknik ve profesyonel araştırma ekibi defalarca bölgeyi ziyaret etti. 3-4 aylık bu araştırmaların sonucunda bölgede yatırım yapma kararı aldık. 2 yıllık çalışmanın ardından lisans işlemleri tamamlandı. Yaklaşık 10 ay süren bu çalışmalar sonucunda yoğun olarak iki noktada çalışıyoruz. İstikararımızı yurt dışındaki çalışmalarımızda da korumak istiyoruz” diye konuştu. Uluslararası doğaltaş işletmeciliğinde Türkiye olarak belki de geç kalınmış bir yatırımın temelini attıklarının altını çizen Yıldız, “Bölgedeki ilk Türk mermer yatırımcısı olmamızın gurunu yaşıyoruz. Önümüzdeki aylarda daha da ileri giderek blok mermerlerin işlenmesi konusunu da gündemimize aldık.” diye konuştu.

6 Temmuz 2015

Stone Xiamen Fair 2015 Fuarı’ndan Görüntüler

Mart ayında Çin’in Xiamen şehrinde düzenleyen Stone Xiamen Fair fuarında standımızı Bursa Valimiz Sayın  Münir Karaloğlu ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Sayın İbrahim Burkay ziyarette bulunmuşlardır.

14 Nisan 2015

Çiftyıldız Grup, Invest Macedonia Gurbu’nun davetlisi olarak Makedonya’daki 14. Avrasya Ekonomi Zirvesine katıldı

13-15 Nisan tarihleri arasında düzenlenen 3 Cumhurbaşkanının katılımıyla gerçekleşen 14. Avrasya Ekonomi ZirvesindeMakedonya Cumhurbaşkanı Eksalansları George Ivanov tarafından Makedonya’daki yatırımlarımızdan dolayı Çiftyıldız Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Osman Yıldız‘a tebrik ve başarı dileklerinde bulundu.

Invest Macedonia Gurbunun davetlisi olarak zirveye katılan Ali Osman Yıldız, yatırımlarımızın yıl sonuna kadar büyük bir ivme kazanacağını bununla beraber gerek her iki ülke ilişkilerinde gerekse bölge halkına katkı sağlayacağını belirtti.

29 Kasım 2015

25-28 Kasım 2015 Arası Bursa Blok Mermer Fuarı’na Katıldık

 25-28 Kasım 2015 tarihleri arasında düzenlenen Bursa Blok Mermer Fuarında firmamızı ve ürünlerimizi başarı ile temsil ettik. Salon : 2 – Stand : 209/B yerleşiminde firmamızı ziyaret eden ziyaretçilere ürünlerimiz hakkında detaylı bilgiler paylaşıldı.

6 Haziran 2014

Muhteşem Yüzyıl ve Kötü Yol dizilerine sponsor olduk

Grubumuz, TV ekranlarının başarılı iki dizisi olan Muhteşem Yüzyıl ve Kötü Yol dizilerinde çekim setlerinde Kemalpaşa Beyaz ve Karacabey Siyah taşlarıyla sponsor olmuştur.

23 Mart 2014

Makedonya mermeri büyük ilgi görüyor!..

İZFAŞ tarafından düzenlenen Marble 17. Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nda yerli doğaltaşların en güzel örneklerinin yanı sıra Türk doğaltaşlarının yurt dışındaki ocaklarından çıkardıkları taşları da ilk kez sergileniyor. Çiftyıldız Grubu, dünyaca ünlü bir beyaz mermer çeşidi okul Bianco Sivec’i ilk kez Mable 2011’de sektörün beğenisine sundu. Çiftyıldız Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Eyüp Yıldız, geçtiğimiz yıl ön araştırmaya başladığından Makedonya’daki ocaklarında Bianco Sivec ve Red Spider olmak üzere iki ana taş bulunduğunu söyledi. Yıldız, 2007 yılında Makedonya hükümetinden aldıkları davet sonucunda bölgede araştırma yaptıklarını ve Bianco Sivec ve Red Spider’i ilk kez Marble’de sergilediklerini sözlerine ekledi.